עיסוי רפואי זאת גישה טיפולית שמתבססת על אנטומיה ופיזיולוגיה של גוף האדם, במילים אחרות איך גוף האדם בנוי ומתפקד, כאשר הבנה הזאת נותנת לי אפשרות בכל טיפול לעשות הערכה יותר מדוייקת במה ואיך צריך לטפל על מנת להגיע לתוצאה טובה ביותר.

מטרה של עיסוי רפואי היא לעזור ולתמוך בגוף להתמודד עם עומסים שיגרתיים, בין אם זה פעילות גופנית מאומצת או חוסר פעילות גופנית. על ידי הורדת מתח בשרירים, איתור של אי איזון בין קבוצות שרירים שונים והגדלת טווחי תנועה. הטיפול מאפשר להפחית, להעלים או להימנע מתחושות מתח וכאב, בנוסף יכול לעזור לצמצם סיכויי פציעה.

אפשר לחלק טיפול לשני מישורים. אחד הוא טיפול ידני, שמטרתו להוריד מתח מוגבר בשרירים. טיפול תחזוקתי עובד על כל הגוף עם התמקדות בשרירים הכי מתוחים, וטיפול נקודתי עובד רק על השרירים הרלוונטים לאזור או מפרק בעייתי.
מישור שני הוא טיפול בתנועה, מטופלים מקבלים הדרכה למספר תרגילם שונים בשילוב עם מתיחות על מנת לשפר תנועה ותנועתיות באימונים ובחיי יום-יום.

טיפול בעיסוי רפואי יכול לעזור לאנשים, שבחיי יום-יום שלהם יושבים שעות רבות או חוזרים על אותם תנועות מונוטוניות שאינם מספיק מגוונות, להתמודד עם תופעות שנובעות מחוסר פעילות גופנית, תופעות לא נעימות כמו, למשל לחץ וכאבים באזור צוואר או גב תחתון.

טיפול בעיסוי רפואי יכול לעזור גם לאנשים פעילים גופנית, להתמודד עם עומסים מוגברים. אין ספק שפעילות גופנית מאומצת היא בעלת יתרונות רבים, אבל במקרים מסויימים, עקב אימון יתר, עומסים או סגנון פעילות לא מתאימים יכולים להיווצר כאבים, מגבלות טווחי תנועה או פציעות במפרקים שונים.

אז אם גם אתם סובלים ממתח וכאבים שמלווים אתכם בשיגרה, או כאבים ופציעות שחוזרים עקב אימונים שלכם, אני מזמין אתכם לפנות אלי ליעוץ והכוונה.